^ Back to Top

سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ۶ روش برای تأمین امنیت حساب دراپ باکس تان

  
 1. #1
  مديريت کـــــــــل سايت
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  محل سکونت
  iranshahr-online
  نوشته ها
  2,071
  تشکر
  2,372
  مورد پسند : 1,476 بار در 646 پست
  حالت من
  Ghamgin
  میزان امتیاز
  3389
  Array

  ۶ روش برای تأمین امنیت حساب دراپ باکس تان  دراپ باکس (Dropbox) را بسیاری به عنوان یک سرویس ذخیره سازی ابری بسیار محبوب می شناسند. متاسفانه، این از یک تاریخچه مشکلات امنیتی برخوردار است، اعم از حساب های به خطر افتاده تا یکبار اجازه دسترسی به هر حساب دراپ باکس بدون نیاز به یک گذرواژه (رمز عبور) برای چندین ساعت.
  چنانچه از دراپ باکس استفاده می کنید، روش های مختلفی وجود دارند که می توانید حساب تان را در مقابل دسترسی غیرمجاز ایمن سازید و فایل هایتان را حتا چنانچه فردی موفق به دسترسی به حساب تان شود را محافظت نمایید.
  فعال کردن تأیید و بررسی دو مرحله ای
  دراپ باکس هم اکنون از تأیید و بررسی دو مرحله ای پشتیبانی می کند، که به عنوان تعیین اعتبار دو عاملی نیز شناخته می شود. با فعال کردن تأیید و بررسی دو مرحله ای، شما مجبور خواهید بود هر زمان که وارد وبگاه دراپ باکس می شوید یا دستگاه جدیدی را به حساب تان می افزایید، هم گذرواژه تان و هم یک کد امنیتی را از تلفن همراه تان وارد کنید. حتا چنانچه افراد دیگری گذرواژه دراپ باکس تان را بدانند، قادر نخواهند بود بدون کد حساس زمانی از تلفن تان، وارد سیستم شوند.
  برای فعال کردن تأیید و بررسی دو مرحله ای، وارد حساب دراپ باکس تان شوید، صفحه تنظیمات را باز کرده، و روی سربرگ امنیت (Security) کلیک کنید. روی پیوند (لینک) تغییر در سمت راست تأیید و بررسی دو مرحله ای در صفحه کلیک نمایید.

  شما می توانید کدها را یا به وسیله پیام های متنی یا از طریق یک برنامه کاربردی گوشی هوشمند همچون Google Authenticator دریافت کنید. هنگام فعال کردن تأیید و بررسی دو مرحله ای، یک کد پشتیبان اضطراری ۱۶ رقمی نیز دریافت خواهید کرد که می توانید برای ورود به حساب تان استفاده کنید، اگر که نتوانید یک کد تعیین اعتبار دریافت کرده یا ایجاد نمایید؛ به عنوان مثال، چنانچه تلفن تان را گم کنید. کد پشتیبان اضطراری را در جای امنی نگهدارید.

  جدا کردن دستگاه هایی که استفاده نمی کنید و مشاهده دوره های وب
  از سربرگ امنیت در صفحه تنظیمات دراپ باکس تان، می توانید رایانه ها، تلفن ها، و تبلت هایی که به دراپ باکس تان دسترسی دارند را نیز مشاهده نمایید. چنانچه دستگاهی هایی باشند که دیگر در اینجا از آنها استفاده نمی کنید، از دکمه جدا کردن (Unlink) برای حذف آنها استفاده نمایید.

  افزون بر این، برای مشاهده دستگاه هایی که به حساب دراپ باکس تان دسترسی دارند، می توانید هم اکنون مرورگر های وبی را که به حساب کاربری تان وارد شده اند را مشاهده کنید. این فهرست، همچنین در صفحه امنیت، به شما اجازه می دهد تا تأیید کنید که هیچ فرد دیگری به حساب کاربری تان وارد نشود. چنانچه، دوره یا نشست های ناشناسی را در اینجا می بینید، به ویژه یکی از کشوری دیگر، ممکن است با یک نقض یا رخنه امنیتی مواجه باشید.

  این فهرست ها، همچنین به شما اجازه می دهند تا دستگاه ها و مرورگرهایی را که هم اکنون در حال استفاده از حساب دراپ باکس تان هستند را مشاهده کنید و مطمئن شوید که هیچ فرد دیگری به آن دسترسی ندارد.
  دریافت اطلاعیه های ایمیل
  مطمئن شوید از اینکه اطلاع رسانی ایمیل تان فعال است، بنابراین هنگامی که دستگاه ها یا برنامه هایی به حساب تان متصل می شوند، ایمیل هایی دریافت خواهید کرد. در حالی که این بدین معنا است که هر زمان دستگاه یا برنامه ای جدید را متصل می کنید ایمیل های مازاد دریافت خواهید کرد، چنانچه فردی دیگر دستگاه ها یا برنامه هایی را به حساب تان متصل کند باز هم شما ایمیل هایی را دریافت خواهید کرد. البته، اگر افرادی به حساب کاربری تان دسترسی داشته باشند، آنها می توانند این اطلاعیه ها را پیش از اتصال دستگاه ها یا برنامه های جدید غیرفعال سازند.

  مدیریت برنامه های متصل شده
  چنانچه مدت زمانی است که از دراپ باکس استفاده می کنید، فرصت و شانس خوبی است که برنامه های شخص ثالث (third-party) که با دراپ باکس یکپارچه می شوند را بکار برید. این برنامه ها اغلب نیاز به دسترسی کامل به حساب دراپ باکس تان دارند، و برنامه این دسترسی را حفظ می کند حتا چنانچه دیگر از آن استفاده نکنید. اگر برنامه خود به مخاطره بیفتد یا شروع به رفتارهایی مخرب در آینده نماید، قادر خواهد بود تا آسیب و صدمه ایجاد کند؛ البته، مگر آنکه شما دسترسی آن را لغو نمایید.
  برای لغو دسترسی یک برنامه به حساب دراپ باکس تان، روی سربرگ برنامه های من (My apps) در صفحه تنظیمات دراپ باکس کلیک کنید. روی X در کنار برنامه هایی که استفاده نمی کنید، کلیک نمایید.

  از گذرواژه ها دوباره استفاده نکنید
  این نکته ممکن است آشکار و بدیهی به نظر برسد، اما هزاران نفر از کاربران دراپ باکس حساب های به مخاطره افتاده ای را در اختیار داشته اند چرا که آنها گذرواژه (رمز عبور) هایی را دوباره بکار می برند که پیشتر فاش شده اند. شما می بایست از یک گذرواژه منحصر به فرد برای حساب دراپ باکس تان استفاده کنید، یک گذرواژه ای که برای هیچ یک از دیگر خدمات استفاده نکرده اید. وبگاه های بسیاری – حتا وبگاه های محبوب همانند یاهو و eHarmony – گذرواژه های آنها در گذشته فاش شده اند. افراد بد اندیش این فهرست آدرس ایمیل ها و مجموعه های گذرواژه فاش شده را در اختیار می گیرند و آنها را در دیگر وبگاه ها برای دسترسی به حساب های کاربران امتحان می کنند. چنانچه شما از گذرواژه دراپ باکس تان در جایی دیگر دوباره استفاده کرده باشید و آن فاش و منتشر شده باشد، شما در معرض خطر هستید. در حالی که می توانید بررسی نمایید که آیا گذرواژه های حساب تان به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است، شما نبایست گذرواژه ها را به ویژه برای وبگاه های مهم دوباره استفاده کنید؛ شما فقط راهی به حمله ها و هجوم های آینده به روی خود می گشایید.
  شما می توانید از پیوند (لینک) تغییر گذرواژه در سربرگ امنیت (Security) برای تغییر گذرواژه دراپ باکس تان استفاده کنید. مطمئن شوید که گذرواژه ای قوی را تعیین کرده اید. تغییر گذرواژه تان به طور منظم نیز می تواند کمک کند.


  رمزنگاری فایل های دراپ باکس تان
  تمامی این پیشگیری های امنیتی کمک نخواهند کرد چنانچه دراپ باکس خود موفق به تأمین امنیت حساب تان نشود، یا اگر فردی دیگر به گوشی هوشمند تان یا رایانه ای با فایل های دراپ باکس تان بر روی آن دسترسی یابد. برای محافظت از خودتان و اطمینان از اینکه فایل های حساس و مهم تان ایمن باقی می مانند، شما می توانید فایل هایی که در حساب دراپ باکس تان ذخیره می کنید را رمزنگاری نمایید. برای دسترسی به فایل های رمزنگاری شده، شما می بایست گذرواژه رمزنگاری را بدانید – هر فرد بدون کلید رمزنگاری تنها داده هایی تصادفی، درهم آمیخته و پوچ و مهمل را مشاهده خواهد کرد. بدترین کاری که آنها می توانند انجام دهند پاک کردن و حذف داده هایتان است، اما شما می بایست به هر حال یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید.
  دراپ باکس خود هیچ راهی را برای رمزنگاری فایل هایتان ارائه نمی کند، اما چندین روش برای انجام این کار به وسیله خودتان وجود دارد. افراد بسیاری ایجاد یک نگارش TrueCrypt و ذخیره آن در حساب دراپ باکس شان را ترجیح می دهند. چنانچه شما به دنبال چیزی اندکی کاربر پسندتر با برنامه های تلفن همراه تان می گردید، BoxCryptor نیز یک راهکار عالی است. کاربران لینوکس می توانند EncFS را برای انجام رمزنگاری هایشان مورد بررسی قرار دهند. EncFS از BoxCryptor الهام گرفته است.

  چنانچه شما تمامی مراحل بالا را دنبال کرده باشید، حساب دراپ باکس تان می بایست سفت و سخت قفل شده باشد. حتا چنانچه افرادی آن را بشکنند، به چیز سودمندی دست نخواهند یافت.
  منبع:HowToGeek
  به اشتراک گذاری :
  برای قدردانی از پستهای دیگران از دکمه استفاده کنیم.
  ************************************************** *********************************************
  @@@@@@@@@@@@@@
  آدمها شاید دیگر زندگی را به فراموشی برده اند شاید دیگر قلب سنگی شان زیر پاها له نمی شود اما من مانده ام با قلب کویری که پر از سرمای بغض کینه ونفرت است


 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  نوشته ها
  Many
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما
دوستان ما
ما در شبکه های اجتماعی

سایت ایرانشهرآنلاین با عنوان نخستین مرجع "رایگان" علمی آموزشی در ایران خدمات رسانی خود را در سال 1391 آغاز کرد . از لحظه تولد تاکنون ایرانشهرآنلاین همواره سعی در بکارگیری شیوه های مدیریتی جدید و خدمات نوین داشته است . ایرانشهرآنلاین مفتخر است که جزوبرترین انجمن های بزرگ ایران می باشد .

همخونه وی بی ایـــران همیار پردیـــــس دیزایـــــــن پردیـــــس دیزایـــــــن وی بی ایران اپ گـت همخونه پژوهشگران جوان ایران